20 медалей для України – Наш вибір — інформаційний портал для українців у Польщі

20 медалей для України

25 Вересня 2012

ХХХ Олімпійські ігри, які проходили 27 липня – 12 серпня, згуртували більше десять тисяч спортсменів, які розіграли 302 медалі. Загалом спортсмени боролися на шести розташованих у Лондоні спортивних об’єктах.

Україна виборола 20 медалей (6 золотих, 5 срібних та 9 бронзових) – і це гірший результат, ніж чотири роки тому в Пекіні, коли Україна з 27 медалями зайняла одинадцяте місце у медальному заліку. У міжнародних спортивних змаганнях у Лондоні Україна тепер здобула чотирнадцяте місце. Цього разу найбільше медалей здобули боксери – аж 5, а з них 2 золоті. Цей факт помічено, зокрема, у Польщі.

– Звичайно, у цьому виді спорту в Польщі – криза, а в наших східних сусідів все виглядає набагато краще. Ми повинні брати приклад з українців, – говорив після завершення Олімпіади польський спортивний журналіст Януш Піндера.

Під час закриття Олімпіади усі спортсмени були героями церемонії, оскільки зайняли місце у центрі стадіону. За традицією, під час урочистості був переданий Олімпійський прапор меру наступної столиці літньої Олімпіади – вона пройде в Ріо-де-Жанейро.

Українських спортсменів після повернення в Україну відзначив президент України В. Янукович. Він вручив державні нагороди 24 олімпійським переможцям і призерам Олімпійських ігор, які здобули медалі у 20 видах змагань.Якщо поглянути в історію Олімпіад, то збірна України з початку 90-их років взяла участь у п’ятьох літніх Олімпійських іграх, на яких виборола 96 медалей (34 золоті, 27 срібних і 55 бронзових).

Нижче наводиться перелік призерів Олімпійських ігор у Лондоні зі збірної команди України, та види спорту, у яких вони перемогли.

Золота медаль: Чебан Юрій (веслування на байдарках і каное), Дементьєва Яна, Довгодько Наталія, Коженкова Анастасія та Тарасенко Катерина (академічне веслування – парна четвірка), Торохтій Олексій (важка атлетика), Ломаченко Василь (бокс), Усик Олександр (бокс), Шемякіна Яна (фехтування).