Варшавська «Коломия» – Наш вибір — інформаційний портал для українців у Польщі

Варшавська «Коломия»

18 Липня 2012

У Варшаві з’явилася команда бігунів із дивною для польського вуха назвою: «Динамо Коломия». Ініціатором її створення став Юрій Таран, який іще з 2006 р. бере активну участь у найрізноманітніших змаганнях з бігу у Варшаві.

Хоча Юрій походить з Сумщини, назва «Динамо Коломия» виявилася певним географічним компромісом: іншими учасниками гурту є громадяни Польщі. Першим спортивним випробуванням для команди стали змагання з марафонської естафети, яка носить оригінальну назву «Екіден» (японське 駅伝競走 – спортивна естафета): перший спортсмен пробігає 7,195 км, два наступних – по 10 км, і останні три – по 5 км, що в сумі складає 42,195 км.

Цього року Марафонська естафета відбувалася 27 травня в невеличкому й затишному парку на варшавській Кемпі потоцькій. Усього в змаганнях брало участь 406 команд з 2436 учасників, а також велика кількість уболівальників. Саме за підтримки українських прихильників спільна польсько-українська команда здолала марафонську дистанцію за 3 години 49 хвилин, посівши 221 місце з 406 команд. Це можна назвати дуже навіть добрим результатом для аматорів. Переможцями марафонської естафети стали професійні бігуни з команди «Asics Polska Pro Team» з результатом 2 години 10 хвилин.

Команда «Динамо Коломия» не збирається зупинятися на досягнутому – і зараз бере активну участь у підготовці до вересневого Варшавського марафону, де нашим аматорам вже доведеться подолати марафонську дистанцію самотужки, розраховуючи тільки на власну витривалість. Підтримувати й поліпшувати форму їм допомагають регулярні старти в циклі бігів кубку Варшавського марафону на дистанціях на 5 км (21 квітня), 10 км (19 травня), 15 км (23 червня), 20 км (4 серпня) і 25 км (1 вересня). Побажаємо ж успіхів нашим талановитим співвітчизникам і їхнім польським друзям у підготовці до марафону і в самому 42-кілометровому забігу!