Українські спортсмени – серед переможців польського етапу Кубка Європи з дзюдо – Наш вибір — інформаційний портал для українців у Польщі

Українські спортсмени – серед переможців польського етапу Кубка Європи з дзюдо

22 Травня 2023

Протягом 20-21 травня у польському місті Бєльсько-Бяла відбувся польський етап європейських змагань з дзюдо серед спортсменів до 18 років. Україну на змаганнях представляло 70 спортсменів, троє з яких вибороли медалі.

У Кубку Європи з дзюдо серед кадетів, який проходив у Польщі, взяло участь 780 атлетів з 34 країн. Команда з України складалась з 70 спортсменів та спортсменок у різних вагових категоріях. За два дні змагань українці вибороли 2 золоті та 1 бронзову медаль.

Перше золото здобув Данило Кравченко з Харкова у ваговій категорій до 60 кг. Українець здобув 5 перемог у відбіркових раундах, після чого у півфіналі здолав суперника з Литви, а у фіналі переміг представника Угорщини. У Федерації дзюдо України відзначають, що для Данила Кравченка цьогорічна нагорода на Кубку Європи є першою.

Ще одне золото для України завоювала Анна Олійник-Корнійко з Києва. Медаль спортсменка здобула у ваговій категорії до 70 кг, подолавши у півфіналі представницю Литви, а у фіналі – дзюдоїстку з Чехії. Це вже друга золота медаль на Кубку Європи у карʼєрі Олійник-Корнійко. Перше своє золото українка здобула на хорватському етапі змагань, що проходили у Загребі в березні.

Бронзову нагороду для збірної України приніс Ярослав Омельченко у ваговій категорії понад 90 кг. Українець одержав дві перемоги у попередніх раундах, після чого поступився у чвертьфіналі дзюдоїсту з Франції. У фіналі за бронзову медаль Ярослав здолав суперника з Казахстану. Це друга нагорода в кар’єрі Ярослава після срібла в Бєльсько-Бяла рік тому.

Наступний етап змагань Кубка Європи з дзюдо проходитиме у червні у португальському місті Коімбрі.