„Korczowa Dolina” – towary dla Ukraińców - Наш вибір — інформаційний портал для українців у Польщі

„Korczowa Dolina” – towary dla Ukraińców

0

W pobliżu przygranicznego Przemyśla, pół kilometra od miejsca upamiętniającego autora ukraińskiego hymnu Mychajła Werbickiego, znajduje się największe przy wschodniej granicy Polski centrum handlowe „Korczowa Dolina”. Znajduje się ono 2 km od przejścia granicznego Korczowa – Krakowiec i 20 km od Przemyśla.

Większość klientów (60%), otwartego rok temu Centrum Handlu „Korczowa Dolina”, to Ukraińcy z trzydziestokilometrowej strefy, w której obowiązuje mały ruch graniczny, a 30% – mieszkańcy innych regionów Ukrainy. W Centrum można zrealizować Tax Free – czyli dokumenty, na podstawie których można dostać zwrot podatku VAT od zakupionych towarów. Chociaż działalność Centrum jest nastawiona na ukraińskiego klienta, mieszkańcy pobliskich Przemyśla, Jarosławia, Radymna także chętnie robią zakupy w „Korczowej Dolinie”.

Działa tam już Hala Kijowska, zaczyna się budowa Lwowskiej. Ta inwestycja jest współfinansowana z unijnego programu „Innowacyjna Gospodarka”. W planach jest także budowa Hali Donieckiej. 
Na przejściach granicznych Korczowa – Krakowiec i Medyka – Szeginie turyści otrzymują pierwszy numer bezpłatnego przewodnika handlowego „Przystanek Polska”. W kolorowej gazecie znajdują się porady – gdzie można zrobić najlepsze zakupy w południowo-wschodniej Polsce. Planowane jest wydanie podobnego przewodnika po województwie lubelskim i mazowieckim.

Dokładniej na www.korczowadolina.pl

Andrij CHOMENKO

Share.