Інформація для громадян України, які планують лікування в Польщі

0

Цей текст планувався як такий, що допоможе, зокрема, громадянам України, які будуть шукати можливості отримання медичної допомоги постраждалим Майдану. Коли номер ішов до друку, то виявилось, що Польща уже не планує привозити потерпілих на Майдані на лікування. Тому ми надаємо систематизовану інформацію про можливий в’їзд до Польщі, в умовах, коли людина нічого не знає про процедури виїзду і можливості медичного обслуговування.

 

Необхідні документи

Доступ іноземців до системи охорони здоров’я у Польщі залежить від документів, на підставі яких іноземець перебуває в країні. Якщо у вас шенгенська віза (тип С), або національна віза однієї з країн Шенгеської зони (тип D), то Ви можете безперешкодно в’їхати на територію Польщі. Якщо ж у вас немає візи, то можете звернутись для її отримання у консульства Республіки Польща.

Перетин кордону

Сам перетин кордону може затягнутися, тому пропонуємо перевірити час очікування на кордоні за адресою http://granica.gov.pl/index_wait.php?p=u&v=pl&k=p. Під час перетину кордону можна також подати документи на отримання статусу біженця. Формуляр заявки на отримання статусу біженця можна знайти за адресою: www.udsc.gov.pl/files/prawo/9wniosekOnadanieStUchodzcy.doc.

Під час перетину кордону вже заповнений формуляр варто передати польським прикордонникам. Якщо Ви перетнули кордон на підставі візи, то заявку можна скерувати до Управління у справах іноземців у Варшаві за адресою:

Urząd do spraw Cudzoziemców

ul. Taborowa 33,  02-981 Warszawa

телефон: +48 22 601-75-42

http://www.udsc.gov.pl

При перетині кордону на підставі національної візи (тип D) іноземець зобов’язаний пред’явити, на вимогу представника прикордонної служби, документи, які підтверджують наявність медичного страхування у розумінні закону про надання медичної опіки, яка фінансується з публічних джерел, або ж показати туристичне медичне страхування.

Страхування має бути мінімум на 30 тис. євро і строком, який збігається зі строком перебування в Польщі.

Лікування в Польщі в стандартних ситуаціях

У випадках небезпеки для життя і здоров’я лікарні зобов’язані надати медичну допомогу, незалежно від того, чи є страхування, чи його немає. Видатки пов’язані з лікуванням і перебуванням в лікарні оплачуватиме пацієнт, за винятком тих ситуацій, коли пацієнт належить до однієї з наступних груп:

– особи, які подали заяву про надання статусу біженця (art. 73 Ustawa z dnia 13 czerwca 2003 r. o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20031281176 );

– власники карт поляка (art. 6 ust. 1 pkt 5 Ustawa z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20071801280 );

– іноземці, які перебувають в ізольованих центрах або арештовані з метою депортації (art. 117 ust. 1 pkt 4 Ustawa z dnia 13 czerwca 2003 r. o cudzoziemcach http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20031281175 ).

Польське законодавство передбачає можливість добровільного страхування іноземців, однак спектр можливостей є досить обмеженим.

Ви можете застрахуватись, якщо перебуваєте в Польщі на підставі дозволу на тимчасове перебування, дозволу на постійне перебування, дозволу на перебування довготермінового резидента ЄС або якщо володієте візою з правом на працевлаштування (незалежно від типу, ціль видачі 05, 06 або 07) (art. 3 ust. 1 pkt 2 Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20042102135 ).

Увага! Якщо строк Вашої візи закінчився, то ви не можете претендувати на безплатне медичне лікування. Однак, Ви можете все ще подати заяву на отримання статусу біженця.

Іноземцям, які подали заяву про надання статусу біженця, надається допомога (у тому числі медична), починаючи з прибуття в Центр для іноземців. Однак у ситуаціях загрози життю або здоров’ю медична допомога повинна надаватися від дня внесення такої заяви.

Центр для іноземців Управління у справах іноземців:

(Ośrodek UDSC)

Podkowa Leśna – Dębak, 05 – 805 Otrębusy

Województowo Mazowieckie

телефон: +48 22 729-80-19, +48 729-80-71, +48 22 729-80-73

факс: 22 729-80-87

Контакт: Bożena Myszak

 

Ксенія НАРАНОВІЧ

Фото: www.echodnia.eu

Share.