Українка Еліна Світоліна перемогла першу ракетку світу – польку Ігу Свьонтек та вийшла до півфіналу Вімблдону – Наш вибір — інформаційний портал для українців у Польщі

Українка Еліна Світоліна перемогла першу ракетку світу – польку Ігу Свьонтек та вийшла до півфіналу Вімблдону

12 Липня 2023

У вівторок, 11 липня, відбулась одна з ігор Вімблдонського турніру з великого тенісу – на корті зустрілись українка Еліна Світоліна та полька Іга Свьонтек. За підсумками трьох сетів Світоліна здобула перемогу над першою ракеткою світу Свьонтек та пройшла до півфіналу турніру.

Це вже другий півфінал Вімблдона для Еліни Світоліної. Вперше українська тенісистка грала на цій стадії у 2019 році – тоді її перемогла майбутня чемпіонка румунка Сімона Галеп. У 2023 році 28-річна Еліна Світоліна повернулась до великого тенісу після річної перерви, повʼязаної з вагітністю та народженням доньки. Саме через перерву на момент початку Вімблдонського турніру українка займала 76-те місце у рейтингу WTA (Жіноча тенісна асоціація).

У вівторок, 11 липня, Еліна Світоліна зустрілась у чвертьфіналі Вімблдона з першою ракеткою світу – 22-річною полькою Ігою Свьонтек. За підсумками трьох сетів з рахунком 5:7, 7(5):6 та 6:2 Світоліна перемогла Свьонтек і тим самим вийшла до півфіналу турніру.

Момент перемоги Світоліної можна побачити на відео, яке опублікували на офіційній сторінці Вімблдона.

Перемога над Ігою Свьонтек стала несподіванкою для українки. «Навіть не можу усвідомити, що відбувається в моїй голові. Це справді неймовірно. Я дуже щаслива, що отримала таку можливість зіграти тут [на Вімблдоні] знову. Грати такий матч у такій неймовірній атмосфері – це фантастичні емоції. Я боролася, проти Іги, очевидно, було непросто грати, вона №1 у світі і завжди бореться. Проте сьогодні був неймовірний матч, у якому я перемогла», – цитує Еліну Світоліну Суспільне.Спорт.

Конкуренція на тенісному корті, однак, не вплинула на добрі взаємини між спортсменками. Як повідомляє польське медіа Onet одразу після гри, Еліна Світоліна подякувала Свьонтек за її підтримку України. Нагадаємо, що з початку повномасштабного російського вторгнення Іга Свьонтек була єдиною з зірок тенісу, хто відкрито виступив з засудженням Росії та з того часу полька грає зі спеціальною стрічкою в кольорах українського прапора. Іга Свьонтек разом із командою організувала також спеціальний благодійний матч у Кракові, кошти від якого (2,5 млн злотих) передали на допомогу українським дітям. У березні 2023 року польська тенісистка відмовилась від співпраці з китайською фірмою електроніки Xiaomi через те, що остання повернулась на російський ринок.

Сама ж Свьонтек, хоч і не пройшла до півфіналу Вімблдону, буде вболівати саме за українську тенісистку. «Гадаю, я вболіватиму за неї, особливо, тому що ми симпатизуємо одна одній як люди. Сказала їй біля сітки, що сподіваюся на її перемогу», – цитує Ігу Свьонтек Суспільне.Спорт.

Еліна Світоліна – 28-річна українська тенісистка, в минулому – перша ракетка України та третя ракетка світу, володарка 17 титулів в одиночному розряді та двох у парному, бронзова призерка Олімпіади 2020 року. У 2022 році взяла перерву у великому спорті через вагітність, в жовтні того ж року народила доньку. До змагань повернулась вже у квітні 2023 року і відтоді вже виборола перемогу на турнірі WTA250 в Страсбурзі.

У півфіналі Еліна Світоліна гратиме проти чешки Маркети Вондрушової. Зустріч відбудеться у четвер, 13 липня.