Пробіг Полісся - Наш вибір — інформаційний портал для українців у Польщі

Пробіг Полісся

0

Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału (lub do kibicowania) w Biegu Polesie – pierwszym polsko-ukraińskim biegu transgranicznym.

Bieg organizowany jest przez Stowarzyszenie OTK Rzeźnik 11 sierpnia br. i odbywa się w ramach „Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa”. Na czas tych dni (9-12 sierpnia 2012) otwiera się możliwość przekraczania granicy polsko-ukraińskiej przez położony na Bugu most pontonowy na wysokości miejscowości Zbereże w Polsce (powiat włodawski) oraz Adamczuki na Ukrainie (Szacki Rajon).

Tegoroczny Bieg organizowany jest na dystansie ok. 21km. Bieg zaczyna się startem honorowym w Polsce, w okolicy przeprawy w Zbereżu, wiedzie przez most i dalej polną drogą do wsi Adamczuki, gdzie będą czekały podstawione dla uczestników Biegu autokary, które zawiozą ich do Szacka. Z Szacka zawodnicy biegną asfaltową drogą przez m. Świtaź, nad przepięknym jeziorem Switaź i lasami Szackiego Parku Narodowego, obok góry Kościuszki z powrotem do Adamczuków i przez most pontonowy do Polski. Meta będzie umiejscowione ok. 100 metrów od granicy.

Dzień przed Biegiem organizujemy w Wolu Uhruskiej konferencję poświęconą bitwie pod Szackiem.

Wieczorem po Biegu na granicznym moście zagra zespół „Wiewiórka na Drzewie” .

Więcej informacji: www.biegpolesie.pl kontakt: otkrzeź[email protected] lub +48 601 143 341

Share.